Hokejové hviezdy si pochvaľovali výbornú atmosféru

Ďalšia vydarená akcia v Smižanoch nielen pre smižančanov, ale aj pre športových priaznivcov zo širokého okolia sa konala dňa 15. 8. 2003 na futbalovom ihrisku TJ. Za bariérou futbalového ihriska sa v piatok popoludní tiesnilo okolo 3 200 ľudí, aby si prišli pozrieť exhibičný zápas domáceho A mužstva proti teamu hokejistov NHL. Na súpiske mužstva hviezd boli hráči: Jozef Daňo (ZELL AM SEE), Pavol Demitra (St. LOUIS), Marián Hossa (OTAWA SENATORS), Marcel Hossa (MONTREAL), Richard Lintner (PITTSBURG), Marián Gáborík (MINESSOTA), Rastislav Pavlikovský (MINESSOTA), Roman Tvrdoň (WASHINGTON), Branko Radivojevič (PHOENIX), Milan Bartovič (BUFFALO), Andrej Nedorost (COLUMBUS), Ladislav Nagy (PHOENIX).

Hokejisti prileteli na Spiš špeciálom, ktorý pristál na novoveskom letisku. Trénerom výberu NHL bol smižiansky rodák František Hossa (tréner hokejovej reprezentácie SR).

V tento piatok cez obed pršalo a preto oči všetkých organizátorov sa upierali k oblohe, ale už počas zápasu sa vyjasnilo a na futbal v podaní hviezd sa pozeralo aj horúce letné slnko. Presne o 15.30 hod. vybehli na zelený trávnik obe mužstvá pod vedením hlavného rozhodcu Jozefa Kačengu. Po privítacom príhovore starostu obce Ing. M. Kotradyho a predstavení jednotlivých hráčov oboch mužstiev nastala minúta ticha, ktorou si uctili pamiatku zosnulého Jána Bodáka. Čestným výkopom p. Antona Vaška (90 ročný) sa začalo historické futbalové stretnutie.

V priebehu prestávky bola autogramiáda a vylosovanie tomboly. Medzi cenami bol reprezentačný dres s podpismi, hokejka s podpismi, čiapka a ďalších 30 cien. Po skončení akcia bola pre hokejistov a pozvaných slávnostná recepcia, zápis do pamätnej knihy OcÚ a o 19.00 hod. letecký špeciál nabral kurz smerom na letisko v Trenčíne.

Stretnutie skončilo remízou 6:6, ale ešte dlho po zápase sa hovorilo o šiestom góle Podhorányho, keď brankára Branka Radivojeviča prekonal z polovice ihriska.
"Bol som asi druhýkrát vo futbalovej bráne. Bola to skôr z núdze cnosť. V stretnutí padlo veľa gólov, verím, že diváci odchádzali spokojní. Bola tu výborná atmosféra." Povedal po skončení Branko Radivojevič. Hviezdou futbalového zápasu bol Pavol Demitra autor dvoch gólov a tvorca útočnej hry tímu NHL.
Ako počasie, tak aj akcia sa vydarila. Po skončení som sa stretával s občanmi obce, ktorí boli veľmi spokojní a tvrdili, že podobné akcie by sa mali v Smižanoch robiť častejšie. Smutní z vydarenej akcie odchádzali tí, ktorým sa nepodarilo získať podpis od hokejových hviezd. Záujem o autogramy bol obrovský a čas vyhradený na podpisy medzi dvoma polčasmi bol veľmi krátky.